فواید مصرف پودر جوانه جو

مجله گندم شاد

image

پودر جوانه جو


پودر جوانه جو تمامی خواص جوانه را دارا میباشد و میتوان این محصول را بصورت خوراکی یا از آن برای ساخت ماسک صورت طبیعی استفاده کرد. پودر جوانه جو از خشک شدن و آسیاب کردن جوانه جو بدست می آید. به این شکل که دانه جو پس از جوانه زنی و رسیدن جوانه جو به اندازه ی ایده آل ، در دستگاه خشک کن بصورت کامل خشک شده و سپس آسیاب میشود. تولید و بسته بندی پودر جوانه جو باید تحت شرایط خاصی انجام شود و به دلیل مرطوب بودن محیط کشت عمل جوانه زنی باید کنترل شده صورت بگیرد. بذر جو مورد استفاده برای جوانه زنی حتما باید ایرانی باشد چون دانه های وارداتی قدرت رویش نداشته و در نتیجه تمامی خواص خود را از دست میدهند.


فواید مصرف پودر جوانه جو


تقویت سیستم ایمنی بدن با پودر جوانه جو

پودر جوانه جو به تقویت مکانیسم دفاعی بدن کمک میکند و مصرف منظم این محصول برای تولید سلولهای ایمنی بدن ضروری است ، و یک سیستم دفاعی قوی عفونتها را از بین میبرد و از گسترش و پیشرفت بیماریها جلوگیری میکند و این یکی از خواص بسیار مهم پودر جوانه جو میباشد.


کاهش وزن ، لاغری و تناسب اندام

چاقی میتواند آسیبهای زیادی را به بدن تحمیل کند، و بیماریهایی از قبیل فشار خون بالا، کلسترول و دیابت از عوارض خطرناک چاقی میباشند. یکی از خواص پودر جوانه جو که حاوی مقادیر قابل توجهی از فیبر و کربوهیدرات است ، این است که میتواند به تناسب اندام کمک بسزایی کند و برای لاغری بصورت طبیعی و بی ضرر بسیار مفید باشد. فیبر موجود در پودر جوانه جو گرسنگی کاذب را از بین میبرد و کربوهیدرات انرژی بدن را به میزان قابل توجهی تامین میکند و باعث میشود کمتر به سراغ وعده های غذایی سنگین و نوشیدنیهای پر کالری بروید و به همین دلیل برای کم کردن وزن مفید است و لاغری شما را تسریع میکند.


مصرف روزانه ۲ قاشق غذاخوری پودر جوانه جو همراه با شیر، ماست یا آب، ( ۱۰ دقیقه قبل از غذا ) سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد و همین امر در طولانی مدت باعث پایین آمدن وزن و لاغری شما میشود.

رفع ریزش مو با پودر جوانه 

حتما شما هم در مورد فایده و تاثیر مثبت پودر جوانه ها بر روی رشد و تقویت مو شنیده اید چرا که تقریبا تنها خاصیتی که این روزها از جوانه گندم ، جو ، ماش و… یاد می شود نقش آنها در سلامت پوست و مو است . پودر جوانه جو دارای بهترین و با کیفیت ترین نوع فیبر موجود در بین مواد غذایی میباشد و به همین دلیل میتواند تاثیر اعجاب آوری بر روی رفع ریزش مو داشته باشد. برای جلوگیری از ریزش مو این محصول را امتحان کنید، مطمئن باشید برای آخرین بار دغدغه ی ریزش مو خواهید داشت. .


پودر جوانه جو ضد سرطان است

خواص پودر جوانه جو در رژیمهای مخلف برای پیشگیری از بیماریهای مزمن آزمایش شده است و خواص ضد سرطانی آن به اثبات رسیده است. محققان کره ای دریافته اند اسیدهای موجود در جوانه جو برای سرطان پستان و پروستات بسیار مفید است.


پودر جوانه جو در بدنسازی

همیشه قبل از شروع ورزش بدنسازی به این نکته دقّت کنید که این ورزش یکی از بهترین و موثرترین ورزشها برای سلامتی انسان است ، ولی در مقابل باید توجه داشته باشیم که استفاده از مکملهای غیر مجاز و بدون صلاحیت میتواند آن روی سکه را نشان ورزشکار دهد و بدنسازی را به خطرناک ترین و پر آسیب ترین ورزش جهان تبدیل کند. بهترین روش ، استفاده از مکملهای طبیعی و سنتی است. برای مثال پودر جوانه جو و پودر جوانه گندم میتوانند به عنوان یک مکمل قوی و تاثیرگذار در بدنسازی استفاده شوند. بهره گرفتن از خواص پودر جوانه جو در بدنسازی میتواند از روشهای طبیعی و ارگانیک شما را به خواسته هایتان برساند.